Adataink

Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium
OM azonosító: 031 598
Intézményvezető:
Rázsi Botond
 

web:
http://www.szilagyi-eger.hu

titkárság email:

eszeg@eszeg.sulinet.hu

 

001 feladatellátási hely: gimnázium

3300 Eger, Ifjúság út 2.

Központi telefonszám:
+36 36 324-808

Intézményvezető-helyettesek:
Árvai Hilda,
Barczai Tünde

 

002 feladatellátási hely: kollégium

3300 Eger, Mátyás király út 62.

Központi telefonszám:
+36 36 410-573

Kollégiumvezető:
Dudás Mátyásné

 

 

FENTARTÓI ADATOK:

Fenntartó: Egri Tankerületi Központ

Fenntartó címe: 3300 Eger, Bem tábornok utca 3.

Telefonszám: 36/795-230

E-mail: eger@kk.gov.hu

Honlap: http://kk.gov.hu/eger

Képviselő:
Ballagó Zoltán igazgató

Telefonszáma: 30/626-6280

E-mail:
zoltan.ballago@kk.gov.hu

A 15 éves az Arany János Tehetséggondozó Program jubileumi ünnepe a Szilágyiban

Idén ünnepeli 15. születésnapját az AJTP, a Szilágyiban november 15-én került sor a programhoz méltó ünnepély megrendezésére. Az ünnepély megnyitásáról hárman is gondoskodtak: Ballagó Zoltán tankerületi igazgató úr, Gönczi Sándor úr, iskolánk igazgatója, valamint Veres Pál úr, az AJTP Intézményei Egyesületének elnöke, az Arany János Tehetséggondozó Program egyik “alapító atyja”. 

Vendégeink voltak általános iskolai igazgatók, polgármesterek – akik a 15 év során az AJTP-be delegáltak diákokat.

A programért, értünk rengetegen dolgoztak és dolgoznak nap mint nap a Szilágyiban, így elengedhetetlen volt a mindennapi odaadás meghálálása. Köszönetünk jeléül egy-egy szál fehér rózsát adtunk mindazoknak, akik a legtöbbet tették, teszik a programban résztvevő diákokért.

Ezt követően mi, jelenlegi diákok másként is kifejeztük köszönetünket és tiszteletünket: zongoradarabokat hallhatott a közönség Lokonszki Barbara és Tóth Zoltán előadásában, majd egy Arany János-balladát (Csonka Petra), végül két osztálytársam (Tóth László és Tóth Zoltán) fergeteges kanásztáncot mutattak be.

Miután a jelenből adtunk ízelítőt, a múlt következett: A mi tolmácsolásunkban felolvasásra kerültek olyan AJTP-s diákoknak az írásai, akik innen régen vagy kevésbé régen már elballagtak, s leírták, merre vitte őket a sors, mi mindent köszönhetnek a programnak, milyen kilátásaik vannak a jövőre. Meg kell mondjam, nagyon tanulságos életutak tárultak elénk, érdekes volt nekünk is látni, hogy miként is fonódnak, kuszálódnak az élet szálai. De egy biztos, a program mindenkinek, aki tesz érte, megalapozza az életét: segít abban, hogy megismerjük önmagunkat, társainkat, a Kárpát-medencét és Európát, ECDL-bizonyítványt, nyelvvizsgát, jogosítványt, érettségi bizonyítványt, majd diplomát szerezzünk, és hasznos tagjaivá váljunk a társadalomnak.

Az életutakat bemutató vallomásokból a jubileum alkalmával “Aranyos utakon” címmel egy kiadványt is szerkesztettek Antal Andrea tanárnő és Lórántfi Csaba tanár úr.

Szerintem méltó módon emlékeztünk a Tehetséggondozó Program alapításának 15. évfordulójára, s bízom abban, hogy még rengeteg AJTP-évfordulót ünnepel majd meg az intézmény, hiszen tanárok és diákok ilyen odaadó és lelkiismeretes munkája mellett ez nem is lehet másképp!

Simon Krisztofer 9.e (AJTP)

 

Az eseményen készült képek megtekinthetők a galériában!

 

Keresés a cikkekben

Akadálymentes változat

 

Határtalanul projekt

Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

Iskolai közösségi szolgálat

Hasznos linkek

Egy százalék!

Küldje el rendelkező nyilatkozatát a személyi adóbevallásával!

 

A támogatás céljai többek között:

• Tanítványaink képességeinek minél sokoldalúbb fejlesztése.

• Tanulóink jutalmazása.

• Taneszközök gyarapítása.

 

A kedvezményezett adószáma:

19142869-1-10

A kedvezményezett neve:

Szilágyis Alapítvány

 

Az alapítvány bankszámlaszáma:

11739009-20106603

 

Köszönjük támogatását!

Kapcsolódó dokumentumok:

Felhívás

Rendelkező nyilatkozat

Belépés

Design by HuGa Copyright © 2015. All Rights Reserved.