Adataink

Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium
OM azonosító: 031 598
Intézményvezető:
Rázsi Botond
 

web:
http://www.szilagyi-eger.hu

titkárság email:

eszeg@eszeg.sulinet.hu

 

001 feladatellátási hely: gimnázium

3300 Eger, Ifjúság út 2.

Központi telefonszám:
+36 36 324-808

Intézményvezető-helyettesek:
Árvai Hilda,
Barczai Tünde

 

002 feladatellátási hely: kollégium

3300 Eger, Mátyás király út 62.

Központi telefonszám:
+36 36 410-573

Kollégiumvezető:
Dudás Mátyásné

 

 

FENTARTÓI ADATOK:

Fenntartó: Egri Tankerületi Központ

Fenntartó címe: 3300 Eger, Bem tábornok utca 3.

Telefonszám: 36/795-230

E-mail: eger@kk.gov.hu

Honlap: http://kk.gov.hu/eger

Képviselő:
Ballagó Zoltán igazgató

Telefonszáma: 30/626-6280

E-mail:
zoltan.ballago@kk.gov.hu

A 9.e osztály tagjai a februári AJTP bennmaradós hétvégéjükön Eger városunk közelében jártak, hogy felfedezzék többek között Mezőkövesd és Noszvaj látnivalóit.

A péntek délutánt a legtöbben korcsolyázással töltötték, miután a jól megszokott Mélyvíz Étterem falai között vacsorázhattak, majd másnap verőfényes napsütötte, de még igencsak hideg időben érkeztek meg Noszvajba, ahol a busz egészen a csodálatos A De la Motte-kastély kapujáig vitte őket. A XVIII. századi barokk stílusban épült magyar kastélyépítés miniatűr remeke, bizonyára több mindenkinek ismerős lehet már, hiszen a Hídember című magyar történelmi film legelső helyszínét nyújtják a kastély, és annak hatalmas vaskapui. A remek idegenvezetés után mindenki újabb élményekkel gazdagítva ült be a buszba, hogy tovább folytassák útjukat Mezőkövesd hadas városrészébe, ahol a Matyó Múzeum várta őket, de még előtte kis kitérőt tettek, hogy megkóstolhassák a matyó város eredeti kemencében sült süteményeit. Mindannyian meleg szívű fogadtatásban részesültek, és egy-egy túrós batyut és lekváros buktát elmajszolva folytatták útjukat a Matyó Múzeum felé, ahol megismerkedhettek a matyó világ korszokásaival, a régi, számunkra talán teljesen ismeretlen eszközök használatával, a vasárnapi ebédek és a templomba járás hagyományaival, megcsodálva mindeközben a kézzel, és óriási türelemmel készített matyó minták legszebb, legérdekesebb darabjait.

Miután búcsút intettek a kanyargó utcáknak, és a meszelt falú, nádtetős parasztházak sokaságának, egy kiadós ebéd következett, majd a koradélutáni órákban érkeztek vissza Egerbe, meggazdagodva Noszvaj és Mezőkövesd népi hagyományainak ismeretével, és az ottaniak melegszívű fogadtatásából áradó szeretetével.

Dernei Titanilla, 9.e osztályos tanuló

Keresés a cikkekben

Akadálymentes változat

 

Határtalanul projekt

Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

Iskolai közösségi szolgálat

Hasznos linkek

Egy százalék!

Küldje el rendelkező nyilatkozatát a személyi adóbevallásával!

 

A támogatás céljai többek között:

• Tanítványaink képességeinek minél sokoldalúbb fejlesztése.

• Tanulóink jutalmazása.

• Taneszközök gyarapítása.

 

A kedvezményezett adószáma:

19142869-1-10

A kedvezményezett neve:

Szilágyis Alapítvány

 

Az alapítvány bankszámlaszáma:

11739009-20106603

 

Köszönjük támogatását!

Kapcsolódó dokumentumok:

Felhívás

Rendelkező nyilatkozat

Belépés

Design by HuGa Copyright © 2015. All Rights Reserved.