Adataink

Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium
OM azonosító: 031 598
Intézményvezető:
Rázsi Botond
 

web:
http://www.szilagyi-eger.hu

titkárság email:

eszeg@eszeg.sulinet.hu

 

001 feladatellátási hely: gimnázium

3300 Eger, Ifjúság út 2.

Központi telefonszám:
+36 36 324-808

Intézményvezető-helyettesek:
Árvai Hilda,
Barczai Tünde

 

002 feladatellátási hely: kollégium

3300 Eger, Mátyás király út 62.

Központi telefonszám:
+36 36 410-573

Kollégiumvezető:
Dudás Mátyásné

 

 

FENTARTÓI ADATOK:

Fenntartó: Egri Tankerületi Központ

Fenntartó címe: 3300 Eger, Bem tábornok utca 3.

Telefonszám: 36/795-230

E-mail: eger@kk.gov.hu

Honlap: http://kk.gov.hu/eger

Képviselő:
Ballagó Zoltán igazgató

Telefonszáma: 30/626-6280

E-mail:
zoltan.ballago@kk.gov.hu

Kedves érdeklődő diákok, szülők!

Immár a tizenhetedik évéhez és diákcsere-programjához ért iskolánk és a németországi Rosenheim város Karolinen Gimnáziuma közötti partnerkapcsolat. Az előző években igen jól sikerült 2x 1 hetet töltött egymással 18-20 diák, melynek során nyelvileg gyarapodva, élményekkel, ismeretekkel gazdagodva tértek haza diákjaink.

Így tehát ebben a tanévben is újra megszervezzük ezt a csereutat, melyen 22 tanulónk vehet részt.

Néhány szót a városról és az iskoláról:

Rosenheim egy kb. 60.000 lakosú város Bajorország déli részén, Salzburg és München között, közvetlenül az Alpok lábánál, a festői Chiemsee közelében (Chiemgau), a vadregényes Inn folyó völgyében. Rosenheim autópályán jól megközelíthető, Egertől mintegy 800 km-re fekszik.

A partneriskola, a Karolinen Gymnasium egy 9 évfolyamos humán- orientált iskola, ahol kb. 90 pedagógus oktat mintegy 1200 tanulót. A diákok zöme bejáró a környező településekről. Az iskoláról, a diákéletről további információk is kérhetők.

A cserekapcsolat első fordulójában 22 német diák töltött nálunk 7 napot 2016 őszén.

A német gyerekek az itteni fordulóban az iskola kollégiumában laknak, de a programokat együtt töltik a szilágyis diákokkal, akik feladata ezen egy hét költségeinek a fedezése. A program során egy hétvégét (péntek estétől) a partnerdiákok a vendéglátó családoknál töltenek. A programban szerepelnek iskolában együtt töltött délelőttök, egész napos autóbuszos kirándulások, délutáni, esti rendezvények. A két csoport szinte a teljes időt együtt tölti.

A szilágyis vendéglátó diákok 2017 őszén, előre láthatólag szeptemberben utaznak ugyanannyi időre Bajorországba, ahol a német partnergyerekek családja látja őket vendégül, és szintén kirándulásokat tesznek.

További információk Nagy Péter kapcsolattartó tanártól kérhetők.

Keresés a cikkekben

Akadálymentes változat

 

Határtalanul projekt

Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

Iskolai közösségi szolgálat

Hasznos linkek

Egy százalék!

Küldje el rendelkező nyilatkozatát a személyi adóbevallásával!

 

A támogatás céljai többek között:

• Tanítványaink képességeinek minél sokoldalúbb fejlesztése.

• Tanulóink jutalmazása.

• Taneszközök gyarapítása.

 

A kedvezményezett adószáma:

19142869-1-10

A kedvezményezett neve:

Szilágyis Alapítvány

 

Az alapítvány bankszámlaszáma:

11739009-20106603

 

Köszönjük támogatását!

Kapcsolódó dokumentumok:

Felhívás

Rendelkező nyilatkozat

Belépés

Design by HuGa Copyright © 2015. All Rights Reserved.